I miejsce w Jaworznie

W niedzielę 7 grudnia Nasza drużyna na zaproszenie gospodarza LKS Ciężkowianka Jaworzno uczestniczyła w VI edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej Orlików w Jaworznie.W imprezie udział wzięło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy.Naszymi rywalami w fazie grupowej były zespoły Akademii Piłkarskiej Jaworzno,KKG Trzebinia i Ciężkowianki Jaworzno.Fazę grupową przeszliśmy bez straty gola wygrywając swoje mecze odpowiednio 3-0 (Kamil Rzepus,Bartosz Łata,Krystian Przanowski) , 2-0 (2 x Kamil Rzepus) i 2-0 (Dawid Knels,Krystian Przanowski). Do półfinałów awansowały z grupy A : MKS Siemianowiczanka 9pkt i LKS Ciężkowianka 6pkt a z grupy B : Górnik Jaworzno 9pkt i Akademia SILESIA Jaworzno 6pkt.W półfinale spotkaliśmy się z drużyną Akademii Silesia.Od początku spotkania kontrolowaliśmy sytuacje na boisku i szybko objęliśmy prowadzenie po bramce Dawida Knelsa.Kilka minut później wynik spotkania podwyższył Krystian Przanowski.Wydawało się że mamy mecz pod kontrolą lecz przeciwnicy wykorzystali dwie składne akcje i wyrównali wynik spotkania na 2-2. O awansie do finału zadecydowały rzuty karne w których byliśmy skuteczniejsi.Bramki strzelili Bartek i Mateusz Nowak a Nasi bramkarze Jakub Mikołajczyk i Filip Marszałek obronili po jednej "11" co pozwoliło nam awansować.W drugim meczu półfinałowym Górnik Jaworzno pokonał w rzutach karnych gospodarzy turnieju LKS Ciężkowiankę Jaworzno 2-1 ( w meczu 3-3 ). Finał zapowiadał się bardzo interesująco.I tak było , dużo walki , ładne bramki i zwroty akcji.Mimo że to my jako pierwsi zdobyliśmy gola po ładnym strzale głową Bartosza Łaty to rywale byli skuteczniejsi i szybko odpowiedzieli 2 bramkami.Po chwili sędzia podyktował rzut karny za faulu na Kamilu Rzepusie , który wbiegał w pole karne przeciwnika.Drugą bramkę w tym meczu strzelił Bartek. Nie minęło kilka minut a drużyna Górnika ponownie wyszła na prowadzenie.Nie załamało to Naszego zespołu i walczyliśmy do końca. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem pięknym strzałem z dystansu popisał się Dejwid ustalając wynik spotkania na 3-3.O zwycięstwie w turnieju zadecydowały rzuty karne.Ponownie , tak jak w półfinale Nasi zawodnicy lepiej wytrzymali próbę nerwów i po bramkach Mateusz Nowaka i Krystiana Przanowskiego wygraliśmy decydujące o wygranej w turnieju spotkanie 2-1. BRAWO !!! Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik MKS-u Siemianowiczanka - Jakub Mikołajczyk. Gratulacje !!!

Poniżej link do strony TVP Katowice z reportażem o turnieju ( od 00:05:53 )